Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Sadba reishi (lesklokorka lesklá)

Reishi
reishi_1

99 Kč

minus plus skladem

V poslední době se internetem šíří nespočet produktů doplňků stravy z této zázračné houby. Je však téměř nemožné si být jist, zda opravdu obdržíte deklarovaný produkt s daným obsahem výtažků z této houby. Nyní máte možnost si tuto léčivou houbu vypěstovat doma a mít tak naprostou jistotu a čerstvý produkt za směšnou cenu.
Tradiční čínská medicína ji považuje za božskou houbu nesmrtelnosti.
Lesklokorka je krásně lesklý a nevídaně zabarvený choroš, který se pěstuje na špalkách a pařezech listnatých stromů (dub, buk, topol), ojediněle i na jehličnanech, nebo na balících pilin.
Pozor, neužívá se čerstvá, plodnice je nutné usušit a poté rozemlít na prášek, který se užívá, případně se dále z něj vyrábí tinktury a výluhy.

Kdy se vysazuje?: Do exteriéru na špalky či pařezy se vysazuje po odeznění posledních mrazíků od počátku měsíce březen/duben až do příchodu zimy, tedy do listopadu.
V interiéru pěstujeme celoročně a to na balíčku pilin.

Kdy mohu očekávat první sklizeň?:
A) Na balíku pilin - plodí obvykle za 1 měsíc.
B) Na pařezu - první plodnice se objeví zhruba za půl roku, při výsadbě brzy z jara plodí od července do října.

Jakým způsobem sadbu uchovávat: Nejlépe v lednici. Při těchto podmínkách vydrží 2 - 4 měsíce.

Co obdržím (obsah zásilky)?: Obdržíte jedno balení sáčku o hmotnosti 10g se sadbou reishi v podobě naočkovaného obilí.

Jak poznám, že je sadba živá?: Naočkované obilí reishi má přirozenou hnědou-zlatavou barvu s možným bílým povlakem připomínající chmýří či plíseň, mohou se objevit i žluté skvrny, což není na závadu, ale je to signál k neodkladné výsadbě. Voní po houbách, až do nakvašenosti. Zelená barva znamená, že je kultura podhoubí zkažená či napadená plísní.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace