Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Jak pěstovat jidášovo ucho na pilinách

Tento nenáročný způsob je vhodný pro pěstování v bytě. Plodí obvykle za 3 týdny v několika sklizňových vlnách.

Obdobný název: Hirneola auricula-judae

Potřeby pro pěstování: Pro pěstování budeme potřebovat piliny z listnatých stromů (černý bez, jasan, jilm), sáček z umělé hmoty (nejlépe se osvědčil varný sáček na tlačenku). K pěstování potřebujeme místnost se stálou teplotou v rozmezí 25–30°C a s vysokou vzdušnou vlhkostí, osvětlenou denním rozptýleným světlem a s možností větrání.

Příprava živého prostředí (substrátu): Asi 1 litr pilin nasypeme do sáčku, vlijeme čistou vodu, aby byly piliny ponořené v celém svém objemu. Sáček zavážeme provázkem tak, že do úvazku vložíme kousek vaty nebo smotek buničiny. Sáček postavíme do hrnce a zalijeme vodou, aby úvazek byl nad vodou. Vaříme 1 hodinu.

Očkování sadbou: Je-li po vychladnutí v sáčku zbytek vody, uřízneme dole rožek a necháme ji vytéct. Sáček otevřeme a držákem vařečky (kterou jsme předtím vyvařili ve vodě spolu se sáčkem) uděláme doprostřed dřevní hmoty otvor. Do otvoru nasypeme sadbu a sáček opět přes vatu v úvazku zavážeme.

Růst podhoubí: Sáček s naočkovaným materiálem ukládáme do místnosti bez přímého slunečního světla, se stabilní teplotou 25°C. Teplotu uvnitř sáčku můžeme sledovat zapíchnutím sterilního zavařovacího teploměru. V dobře uzavřeném sáčku obsah nevysychá, nepřidáváme proto vodu. Doba prorůstání mycelia dřevní hmotou končí za 3 týdny.

Růst plodnic: Do sáčku uděláme v horní části nožem 2 otvory do kříže o průměru asi 2cm nebo odřízneme vrchní část a umístíme při teplotě 25°C do akvária nebo si vyrobíme mini fóliový pařáček. Vlhkost udržujeme rosením v rozmezí 90-95%. Ze substrátu vyrůstají plodnice, aniž dochází k přílišnému vysychání.

Sklizeň plodnic: Plodnice sbíráme ve velikosti 3-5cm vykroucením ze substrátu. Zbytky tření odstraňte, aby nedošlo k plesnivění. Poté necháme substrát odpočívat asi měsíc při teplotě 20°C. Následně postupujeme dle předchozího kroku - poplácáme rukou, porosíme vodou a uložíme k plození do prostoru.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace