Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1

Sadba žampionu bílého

Žampion bílý
zampion_1

99 Kč

Počet kusů: minus plus skladem

Žampion roste volně v přírodě na loukách, v příkopech a na kompostech.
Sadba se aplikuje na speciální substrát z koňského hnoje, který je nutné předem připravit v exteriéru. Samotné pěstování poté probíhá v interiéru či skleníku v jakoukoliv roční dobu. Lze tvrdit, že nejtěžší je příprava onoho substrátu a ne vždy se povede vypěstovat. Ovšem s podrobným návodem a jistou zručností to zvládne i laik. Druhou variantou je výsadba na zahradu do travnatých porostů.

Kdy se vysazuje?: Vysazuje se od počátku března/dubna až do příchodu zimy, tedy do listopadu, na zahrádku do travnatých porostů.
V interiéru lze pěstovat celoročně.

Kdy mohu očekávat první sklizeň?: Celý proces přípravy až po sklizeň trvá cca 2 měsíce. Sklízí se až 6 týdnů v několika vlnách.
Na zahrádce se plodnice objevují následující rok po výsadbě.

Jakým způsobem sadbu uchovávat: Lze skladovat na temném místě při teplotách do 6°C (nejlépe v lednici). Při těchto podmínkách vydrží až 2 - 4 měsíce.

Co obdržím (obsah zásilky)?: Obdržíte jedno balení sáčku o hmotnosti 10g se sadbou žampionu v podobě naočkovaného obilí. Podrobný návod k uchovávání, výsadbě a následné péči.

Jak poznám, že je sadba živá?: Naočkované obilí má přirozenou hnědou barvu s možným bílým povlakem připomínající chmmýří či plíseň, mohou se objevit i žluté skvrny, což není na závadu, ale je to signál k neodkladné výsadbě. Voní po houbách, až do nakvašenosti. Zelená barva znamená, že je kultura podhoubí zkažená či napadená plísní.

Způsob dodání zásilky?: Odesílám výhradně prostřednictvím České pošty formou doporučené zásilky.

Možnosti platby a výše dopravného?: Můžete si zvolit platbu předem na bankovní konto (převodem či složenkou) nebo zaplatíte pošťákovi dobírkou při převzetí zásilky.

Žampion1. způsob - Žampion pěstovaný na zahradě
NÁVOD ZDE
Žampion2. způsob - Žampion pěstovaný na balíku substrátu
NÁVOD ZDE

Copyright © 2019 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o obchodní spolupráci (nákup/prodej) sadby lesních hub, kontaktujte mě - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Všeobecné obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů