Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, petr mahdal, studio mahdal, studio-mahdal, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1

Penízovka sametonohá

Penízovka sametonohá
penizovka_1

99 Kč

Počet kusů: minus plus není skladem

Penízovka sametonohá je známá zimní houba a roste při teplotách nad bodem mrazu na kmenech mrtvých stromů. Je velmi chutná s výrazným houbovým aromá. Vyniká antibakteriálním, antibiotickým a protirakovinovým působením. Obsahuje účinné látky proti zlatému stafylokoku a HIV.
Můžete ji přidávat čerstvou do jídel, sušit nebo z ní vyrábět tinkturu.

Kdy se vysazuje?: Čerstvé špalky listnatých stromů je nejlepší očkovat v teplé plovině roku. Prorůstat je necháme při teplotě okolo 20°C na stinném místě 2-4 měsíců.
V interiéru (ve sklepě) pěstujeme celoročně a to na balíčku pilin při teplotách pod 10°C.

Kdy mohu očekávat první sklizeň?:
A) Na balíku pilin - plodí obvykle po 5 týdnech.
B) Na špalku - první plodnice se objeví v tentýž rok výsadby při poklesu teplot pod 10°C.

Jakým způsobem sadbu uchovávat: Lze skladovat na temném místě při teplotách do 6°C (nejlépe v lednici). Při těchto podmínkách vydrží až 2 - 4 měsíce.

Co obdržím (obsah zásilky)?: Obdržíte jedno balení sáčku o hmotnosti 10g se sadbou penízovky sametonohé v podobě naočkovaného obilí. Podrobný návod k uchovávání, výsadbě a následné péči.

Jak poznám, že je sadba živá?: Naočkované obilí penízovky sametonohé má přirozenou hnědou-zlatavou barvu s možným bílým povlakem připomínající chmýří či plíseň, mohou se objevit i žluté skvrny, což není na závadu, ale je to signál k neodkladné výsadbě. Voní po houbách, až do nakvašenosti. Zelená barva znamená, že je kultura podhoubí zkažená či napadená plísní.

Způsob dodání zásilky?: Odesílám výhradně prostřednictvím České pošty formou doporučené zásilky.

Možnosti platby a výše dopravného?: Můžete si zvolit platbu předem na bankovní konto (převodem či složenkou) nebo zaplatíte pošťákovi dobírkou při převzetí zásilky.

Penízovka sametonoháPenízovka sametonohá pěstovana na špalku
NÁVOD ZDE (brzy bude doplněn)

Copyright © 2019 Sadba-hub.cz - Všechna práva vyhrazena.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.
Je zakázáno kopírovat veškerý obsah tohoto webu. Fotografie, ilustrace, texty, zdrojové kódy, návod k použití jsou ve výhradním vlastnictví majitele.
Není dovoleno jakékoliv rozmnožování tištěné i elektronické formy návodu k použití.
Máte-li zájem o obchodní spolupráci (nákup/prodej) sadby lesních hub, kontaktujte mě - zde

www.prirodna.cz | www.studio-mahdal.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Všeobecné obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů