Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1

Šupinovka NAMEKO

Šupinovka NAMEKO
supinovka_1

99 Kč

Počet kusů: minus plus skladem

Houba původem z Asie připomínající naši penízovku sametonohou. Na povrchu kloubouků se vytváří sliz, který dává pokrmům připraveným z této houby zajímavou chuť a žluté zabarvení. Je považována za léčivou houbu. Posiluje a dodává energii, osvěžuje, zlepšuje myšlení a má vynikající protinádorové účinky.
Hodí se do pokrmů s masem, polévek a čínských pokrmů.

Kdy se vysazuje?: Čerstvé špalky je nejlepší očkovat v chladné polovině roku. Prorůstat je necháme při teplotě do 20°C 3-4 měsíců, poté umístíme do exteriéru.
V interiéru pěstujeme celoročně a to na balíčku listnatých stromů.

Kdy mohu očekávat první sklizeň?:
A) Na balíku pilin - plodí obvykle po 3 týdnech.
B) Na špalku - první plodnice se objeví zhruba po 1-2 letech na jaře a na podzim při teplotách 5-15°C.

Jakým způsobem sadbu uchovávat: Lze skladovat na temném místě při teplotách do 6°C (nejlépe v lednici). Při těchto podmínkách vydrží až 2 - 4 měsíce.

Co obdržím (obsah zásilky)?: Obdržíte jedno balení sáčku o hmotnosti 10g se sadbou šupinovky nameko v podobě naočkovaného obilí. Podrobný návod k uchovávání, výsadbě a následné péči.

Jak poznám, že je sadba živá?: Naočkované obilí šupinovky nameko má přirozenou hnědou-zlatavou barvu s možným bílým povlakem připomínající chmýří či plíseň, mohou se objevit i žluté skvrny, což není na závadu, ale je to signál k neodkladné výsadbě. Voní po houbách, až do nakvašenosti. Zelená barva znamená, že je kultura podhoubí zkažená či napadená plísní.

Způsob dodání zásilky?: Odesílám výhradně prostřednictvím České pošty formou doporučené zásilky.

Možnosti platby a výše dopravného?: Můžete si zvolit platbu předem na bankovní konto (převodem či složenkou) nebo zaplatíte pošťákovi dobírkou při převzetí zásilky.

Šupinovka NAMEKO1. způsob - Šupinovka pěstovaná na špalku
NÁVOD ZDE
Šupinovka NAMEKO2. způsob - Šupinovka pěstovaná na balíku pilin
NÁVOD ZDE

Copyright © 2019 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o obchodní spolupráci (nákup/prodej) sadby lesních hub, kontaktujte mě - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Všeobecné obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů