Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Jak pěstovat jidášovo ucho na špalku

Tento nenáročný způsob je vhodný pro pěstování na zahradě a ve skleníku. Plodí obvykle za 30-40 dní 3-6 let dle tvrdosti dřeva.

Obdobný název: Hirneola auricula-judae

Potřeby pro pěstování: Budeme potřebovat 30-60 dní vyschlý zdravý kmen listnatých stromů (černý bez, jasan, jilm) o průměru 10-15cm. Dále PE pytel, parafín nebo štěpařský vosk.

Příprava kmenu: Kmen s kůrou nařežeme na délku 20-30cm (kratší kmen dříve proroste podhoubím). Na jednom konci kmenu uřízneme plátek (kolečko) o tloušťce 2–3 cm. Nebo můžeme zvolit druhou variantu a to že do kmene vyvrtáme otvory o průměru 12-15mm.

Očkování sadbou: Sáček se sadbou otevřeme, sadbu vyjmeme do misky, kde ji rozdrobíme na jednotlivé částice. Na horní řeznou plochu stojícího kmenu nasypeme sadbu (celé balení) a přiklopíme kolečkem a připevníme hřebíkem. Nebo v případě druhé varianty, otvory vytvořené v kmenu sadbou naplníme a zakápneme parafínem nebo štěpařským voskem. Takto naočkovaný kmen vložíme do PE pytle, který zavážeme provázkem tak, že do úvazku vložíme kousek vaty nebo smotek buničiny, aby špalek mohl dýchat.
Nejvhodnější doba pro přípravu špalku je během podzimu a zimy. Špalek můžeme samozřejmě připravit i během jara či brzkého léta ve skleníku. Přemístění ven provádíme na jaře, v létě nebo v brzkém podzimu.

Růst podhoubí: Naočkovaný kmen uložíme v pytli na místo, kde je stabilní teplota 28°C. Doba prorůstání je 30-40 dní. Prorostlý kmen vyjmeme z pytle a uložíme do skleníku s teplotou 25-30°C. Kmen je potřeba chránit před vyschnutím vlhčením a před většími mrazy.

Růst plodnic: Takto připravený kmen začíná plodit.

Sklizeň plodnic: Plodnice sbíráme ve velikosti 3-5cm. Pokud se plodnice neotevírají, má kmen nedostatek světla nebo čerstvého vzduchu. Jidášovo ucho je tužší chrupavkovité konzistence a nemá žádnou výraznou chuť. Používá se k přípravě čínských pokrmů, salátů a lze jej dobřě sušit, kdy po namočení získá svojí původní konzistenci.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace