Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Jak pěstovat korálovec ježatý na pilinách

Tento nenáročný způsob je vhodný pro pěstování v bytě. Plodí obvykle za 3 týdny v několika sklizňových vlnách.

Obdobný název: Hericium erinaceus

Potřeby pro pěstování: Pro pěstování budeme potřebovat piliny z listnatých stromů (dub, buk, ořech), sáček z umělé hmoty (nejlépe se osvědčil varný sáček na tlačenku). K pěstování potřebujeme místnost se stálou teplotou v rozmezí 20–25°C a s vysokou vzdušnou vlhkostí, osvětlenou denním rozptýleným světlem a s možností větrání.

Příprava živého prostředí (substrátu): Asi 1 litr pilin nasypeme do sáčku, vlijeme čistou vodu, aby byly piliny ponořené v celém svém objemu. Sáček zavážeme provázkem tak, že do úvazku vložíme kousek vaty nebo smotek buničiny. Sáček postavíme do hrnce a zalijeme vodou, aby úvazek byl nad vodou. Vaříme 1 hodinu.

Očkování sadbou: Je-li po vychladnutí v sáčku zbytek vody, uřízneme dole rožek a necháme ji vytéct. Sáček otevřeme a držákem vařečky (kterou jsme předtím vyvařili ve vodě spolu se sáčkem) uděláme doprostřed dřevní hmoty otvor. Do otvoru nasypeme sadbu a sáček opět přes vatu v úvazku zavážeme.

Růst podhoubí: Sáček s naočkovaným materiálem ukládáme do místnosti bez přímého slunečního světla, se stabilní teplotou 20-25°C. Teplotu uvnitř sáčku můžeme sledovat zapíchnutím sterilního zavařovacího teploměru. V dobře uzavřeném sáčku obsah nevysychá, nepřidáváme proto vodu. Doba prorůstání mycelia dřevní hmotou končí za 3 týdny.

Tvorba zárodků: Sáček je nyní vhodné zchladit a to přenesením do chladnější místnosti, kde je teplota 12°C, na 4-5 dnů.

Růst plodnic: Po zchlazení přeneseme do místnosti s rozptýleným světlem a teplotou 18-24°C, do sáčku uděláme v horní části nožem 2 otvory do kříže o průměru asi 2cm a umístíme do akvária nebo si vyrobíme mini fóliový pařáček. Vlhkost udržujeme rosením v rozmezí 80-90%. Ze substrátu vyrůstají plodnice, aniž dochází k přílišnému vysychání.

Sklizeň plodnic: Plodnice sbíráme vykroucením ze substrátu. Zbytky tření odstraňte, aby nedošlo k plesnivění. Poté necháme substrát odpočívat 12-18 dní při teplotě 20°C. Následně postupujeme dle předchozího kroku - poplácáme rukou, porosíme vodou, zchladíme a uložíme k plození do prostoru.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace