Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Jak pěstovat penízovku sametonohou na pilinách

Tento nenáročný způsob je vhodný pro pěstování v bytě. Plodí obvykle za 4 týdny ve 3 sklizňových vlnách.

Obdobný název: Flammulina velutipes

Potřeby pro pěstování: Pro pěstování budeme potřebovat slaměné peletky (osvědčily se používané jako podestýlka) nebo piliny z listnatých stromů (topol, vrba, olše, bříza, lípa, ořech, kaštan, dub, buk), sáček z umělé hmoty (nejlépe se osvědčil varný sáček na tlačenku). K pěstování potřebujeme místnost se stálou teplotou 20°C a s vysokou vzdušnou vlhkostí, osvětlenou denním rozptýleným světlem a s možností větrání.

Příprava živého prostředí (substrátu): Asi 1 litr peletek nasypeme do sáčku, vlijeme čistou vodu, aby byly piliny ponořené v celém svém objemu. Sáček zavážeme provázkem tak, že do úvazku vložíme kousek vaty nebo smotek buničiny. Sáček postavíme do hrnce a zalijeme vodou, aby úvazek byl nad vodou. Vaříme 1 hodinu.

Očkování sadbou: Je-li po vychladnutí v sáčku zbytek vody, uřízneme dole rožek a necháme ji vytéct. Sáček otevřeme a držákem vařečky (kterou jsme předtím vyvařili ve vodě spolu se sáčkem) uděláme doprostřed dřevní hmoty otvor. Do otvoru nasypeme sadbu a sáček opět přes vatu v úvazku zavážeme.

Růst podhoubí: Sáček s naočkovaným materiálem ukládáme do místnosti bez přímého slunečního světla, se stabilní teplotou 20°C. Teplotu uvnitř sáčku můžeme sledovat zapíchnutím sterilního zavařovacího teploměru. V dobře uzavřeném sáčku obsah nevysychá, nepřidáváme proto vodu. Doba prorůstání mycelia dřevní hmotou končí za 4 týdny.

Růst plodnic: Sáček v horní části asi 2cm nad substrátem odřízneme a umístíme při teplotě 10-15°C do akvária nebo si vyrobíme mini fóliový pařáček. Vlhkost udržujeme rosením v rozmezí 85-95%. Ze substrátu vyrůstají plodnice, aniž dochází k přílišnému vysychání. Od podzimu do jara můžeme umístit ven, v letním období do sklepa.

Sklizeň plodnic: Plodnice sbíráme vykroucením ze substrátu. Zbytky tření odstraňte, aby nedošlo k plesnivění. Po 10-12 dnech substrát opět začíná plodit. Není potřeba přenášet do teplejší místnosti.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace