Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Jak pěstovat shii-také na slámě

Tento nenáročný způsob je vhodný pro pěstování v bytě. Plodí obvykle za 2 měsíce ve 3 sklizňových vlnách.

Potřeby pro pěstování: Budeme potřebovat piliny listnatých dřevin, drcenou slámu nebo drcená kukuřičná vřetena.

Příprava živého prostředí (substrátu): Asi litr drobně nařezané slámy nebo pilin nasypeme do sáčku, přidáme čajovou lžičku sádry, a promícháme (prsty uzavřít a celý obsah protřást). Do naplněného sáčku vlijeme čistou vodu tak, aby byla sláma ponořená v celém svém objemu. Sáček zavážeme provázkem, postavíme do hrnce a zalijeme vodou, aby úvazek byl nad vodou. Vaříme 1 hodinu.

Očkování sadbou: Je-li po vychladnutí v sáčku zbytek vody, uřízneme dole rožek a necháme ji vytéct. Sáček otevřeme, nasypeme sadbu a opět přes vatu v úvazku zavážeme a protřeseme.

Růst podhoubí: Sáček s naočkovaným materiálem ukládáme do místnosti bez přímého slunečního světla, s teplotou kolem 20°C. Mycelium v substrátu roste nejlépe při teplotě 25°C, avšak substrát se zahřívá a je nebezpečí rozvoje plísní, proto ponecháváme pytel při nižší teplotě. Teplotu uvnitř sáčku můžeme sledovat zapíchnutím zavařovacího teploměru. Teplota nikdy nesmí překročit 29°C! V dobře uzavřeném sáčku obsah nevysychá, nepřidáváme proto do substrátu vodu. Doba prorůstání mycelia slámou končí za 2 měsíce.

Tvorba zárodků: Po prorostení zchladíme přenesením do místnosti, kde je teplota 10-15°C, na 5-8 dnů.

Růst plodnic: Po zchlazení přeneseme do místnosti s rozptýleným světlem a teplotou 15-25°C. Sáček rozřízneme, kostku substrátu vyjmeme a umístíme do akvária nebo si vyrobíme mini fóliový pařáček. Vlhkost udržujeme rosením v rozmezí 60-85%. Ze substrátu vyrůstají plodnice, aniž dochází k přílišnému vysychání substrátu.

Sklizeň plodnic: Plodnice sbíráme vykroucením ze substrátu. Zbytky tření odstraňte, aby nedošlo k plesnivění. Poté umístíme očištěný substrát do sáčku, který zavážeme přes vatový smotek nebo kousek buničiny) a necháme odpočívat 2-4 týdny při teplotě 20°C. Následně postupujeme dle předchozího kroku - vyndáme z uchovávacího sáčku, poplácáme rukou, porosíme vodou a uložíme k plození do prostoru s teplotou 15-25°C.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace