Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Na co si dát pozor při koupi sadby lesních hub

..aneb nekupujte zajíce v pytli

Většina prodejců nabízejí sadbu označovanou jako lesní hřiby, ve skutečnosti však obsahuje podhoubí jiného druhu hub.

1. Etiketa - Naše sadby hub mají etiketu, kde je zřetelně uveden název (druh podhoubí), výrobce, hmotnost, způsob skladování, datum výroby a logo.

- Můžete se setkat se sadbou hub, která nemá tuto etiketu s důležitými informacemi, v tom případě se jedná o neoriginální sadbu s nedeklarovaným obsahem podhoubí - většinou dovezenou z Polska, kdy je podhoubí mrtvé. Neuvedení či zamlčení informací a to zejména o výrobci značí, že se tomuto výrobku máme obloukem vyhnout.

2. Čerstvost - My zasíláme vždy čerstvou sadbu s vyznačeným datem výroby. Čerstvost poznáte tak, že obsah (naočkované obilí) má přirozeně hnědou barvu s bílým povlakem připomínající chmýří či plíseň, mohou se objevit i žluté skvrny, což není na závadu, ale je to signál k neodkladné výsadbě. Voní po houbách, až do nakvašenosti.
Zelená barva znamená, že je sadba napadená plísní a není schopna plodit!

- Má-li prodejce ve svém sortimentu mnoho různorodých produktů a mezi nimi i sadbu hub, je pravděpodobné, že tato sadba byla získána z pochybného zdroje a nejeví známky života. Tito prodejci nejsou schopni zajistit čerstvou sadbu - většinou ji skladují několik měsíců ve velkoskladech při špatné teplotě.
Taktéž sadbám hub ze slevových portálů nemůžeme 100% věřit.

3. Cena - Podezřele nízká cena nesvědčí nic dobrého. Nejnižší garantovaná cena na internetu je 149Kč, u levnějších nabídek ostatních prodejců je jasné, že není 100% jistota obsahu podhoubí a původu.

4. Návod k výsadbě - Ke každé sadbě máme pro Vás k dispozici návod k pěstování v elektronické podobě, který si můžete v případě potřeby vytisknout.

Správná sadba lesních hubSprávná čerstvá sadba lesních hub, která má jasně viditelný štítek
a obsahuje uvedené druhy podhoubí.
Negarantovaná sadba lesních hubSadba u které nemáte garantován obsah a původ a kupujtete zajíce v pytli.
sadba zdarma

Copyright © 2023 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace